Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sbor dobrovolných hasičů v Bystřici činnost leden až červen 2007

 

     Dne 18. ledna 2007 od 19 00 hodin jednotka prováděla odstraňování následků způsobených orkánem Kyril. Družstvo s technikou CAS 25 Škoda 706 RTHP a motorové řetězové pily provádělo postupně tyto práce : likvidace padlých stromů na silnici Bystřice – Maršovice, Jinošice –Líštěnec, u motelu v Benešově, likvidace polomu u dopravní nehody u Benešova a u benzinové čerpací stanice v Bystřici. Dále zajištění střechy zimní stadion Benešov a střechy v Teplýšovicích. Družstvo s technikou DA 12 Avie 31 a 2 soukromých motorových pil provádělo postupně tyto práce : likvidace padlých stromů na silnici Dlouhá Lhota – Neveklov, z Týnce nad Sázavou směr Praha, padlých stromů u Okrouhlice, na silnici Líšno – Pecínov. Dále zajištění střechy panelového domu na sídlišti Benešov. Práce byly ukončeny dne 19. ledna 2007 04.45 hodin, při zásahu bylo ujeto 174 km použita motorová pila vlastní a 2 soukromé motorové pily členů.

     Dne 21. ledna 2007 na základě žádosti starosty Města Bystřice Mgr. Daniela Štěpánka ve 14. 15 hodin vyjela jednotka v počtu 1+3 s technikou CAS 25 Š 706 RTHP na odstranění prasklého smrku do osady Mokrá Lhota, místní část Vokov. Po provedené likvidaci události se v 15. 07 hod vrátila na základnu.

     V sobotu dne 24. března 2007 byl v Bystřici a osadách Opřetice, Líštěnec, Tvoršovice a Semovice proveden sběr železného šrotu. Akce se zúčastnilo 24 členů sboru a bylo sebráno a odvezeno 11 280 kg železného šrotu. Sbor dobrovolných hasičů děkuje všem občanům za poskytnutý železný odpad. Akci na sběr budeme provádět nadále. Žádáme občany, aby nereagovaly na výzvy k odběru železa mnohdy cizími soukromými osobami a nechaly odpad pro hasiče, kteří Vám v nouzi vždy pomáhají.

     Dne 12 května 2007 se družstvo mužů a družstvo žen zúčastnili I. Kola soutěže v požárním sportu v Olbramovicích. Soutěže se zúčastnilo 8 družstev mužů a 2 družstva žen. V kategorii muži zvítězilo družstvo Bystřice B a další pořadí Tomice, Křešice, Olbramovice, Ouběnice, Bystřice A, Nesvačily a Tožice. V jednotlivcích zvítězil Marek Lukáš – Bystřice B a dále Ježek Miloš – Ouběnice a Zárybnický Václav – Bystřice B. V kategorii žen zvítězilo družstvo Bystřice a druhé byly ženy z Olbramovic. V jednotlivcích zvítězila Berlová Tereza – Bystřice, a dále Cíglerová Veronika – Olbramovice a Vnoučková Aneta - Bystřice

     Dne 20. května 2007 provedly mladí hasiči a členové SDH úklid černé skládky v Bystřici " U Letiště. Na skládce se nacházelo celkem 450 kg různého odpadu. Skládka byla již 13. srpna 2006 úplně uklizena a za necelý rok se postupně naplnila

     Dne 28. května 2007 ve 23 07 hodin byla jednotka povolána k dopravní nehodě osobních vozidel Mercedes, Škoda Felicia a WV Golf na silnici I. třídy E 55 v k.ú. Bystřice - stoupací pruhy Na Knihovce. Jednotka vyjela ve 23 12 hodin v počtu 1 + 10 příslušníků s technikou CAS 25 Š 706 RTHP a DA 12 Avie. Společně s příslušníky HZS - požární stanice Benešov bylo provedeno zabezpečení a odklizení vozidel.

     Dne 2. června 2007 v době od 08 00 hod do 18 00 hod jednotka prováděla asistenční službu na akci pořádanou radiem Blaník v přírodním kině na Konopišti. Jednotka v počtu osádky 1 + 6 s technikou CAS 25 Škoda 706 RTHP.

     Družstvo mužů se zúčastnilo Okresní soutěže v požárním sportu dne 9. 6. 2007 a na této soutěži obsadilo 2. místo z 18 zúčastněných družstev.

 

 

  Družstvo žen na Okresní soutěži v požárním sportu dne 10. 6. 2007 obhájilo 3. místo z 13 zúčastněných družstev.

 

     Stránky Sboru dobrovolných hasičů v Bystřici www.hasicibystrice.estranky.cz byly vybrány do nejlepší desítky v soutěži " O NEJLEPŠÍ INTERNETOVÉ STRÁNKY SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ " a byly vyhodnoceny na 8. místě. Ocenění na Hasičských slavnostech dne 16. 6. 2007 z rukou ministra vnitra MUDr. Mgr. Ivana Langera převzal starosta SDH Bystřice a webmaster webových stránek pan Josef Dvořák